Základní škola a Mateřská školaStarovičky

Stávka zaměstnanců školství

Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

dnes jsem od zvolené kontaktní osoby na škole obdržela informaci, že se zaměstnanci školy zúčastní jednodenní stávky formou přerušení práce a pracovních povinností, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství.

Dovolte mi Vás informovat o důvodech, proč školské odbory vyzvaly zaměstnance škol a školských zařízení k výstražné celodenní stávce 27. listopadu 2023.  VIZ. Příloha

Jedná se hlavně:

ZABRÁNIT ŠKRTŮM V ROZPOČTU ŠKOLSTVÍ PRO rok 2024

• SNÍŽENÍ HODNOTY Phmax (maximální počet hodin, které se mohou ve škole odučit). Negativní dopad:
    • snížení počtu dělených hodin,
    • omezení individuálního přístupu více žáků na jednoho učitele,
    • méně možností pro nové formy výuky, které vyžadují méně početné skupiny žáků.
  • Nepřipustit snížení platů uklízeček, personálu školní kuchyně a ostatních správních zaměstnanců:
    • všichni správní zaměstnanci jsou členy jednoho školního týmu, bez nich by škola nemohla vůbec fungovat,
    • jejich platy nejsou trvale odpovídající, následné snížení rozhodně není na správné.

Již před volbami do Poslanecké sněmovny jsme od všech kandidujících stran slyšeli, že školství je pro ně naprostou prioritou. Dnes, pouhý rok po volbách, je reálné naplnění těchto slibů z velké části zcela jiné.

Zlepšení materiálních, ale i personálních podmínek ve školství se určitě nedosáhne:

• úsporami v počtu odučených hodin = navýšením počtu dětí ve třídách (omezení dělení tříd),
  • úsporami - snížením početního stavu asistentů pedagoga,
  • úsporami – dlouhodobě neřešené financování školních psychologů – aneb sežeňte si ve školách pro tyto lidi peníze, jak umíte …,
  • úsporami – snížením dotace na pomůcky, výlety, exkurze, školení pedagogů,
  • úsporami – snížením platů nepedagogických pracovníků,
  • úsporami - v plánovaném převedení nepedagogických pracovníků pod zřizovatele

Chtěli bychom Vás tedy požádat o pochopení a podporu našich požadavků. Nyní jde o budoucnost školství – o budoucnost vzdělávání Vašich dětí.

Vědomi si této tíživé situace, připojili se z tohoto důvodu zaměstnanci školy ke stávce.

V tento den neproběhne ve škole vyučování - žákům je uděleno Ředitelské volno

Školní družina bude uzavřena.

Školní jídelna bude uzavřena.

Z důvodu stávky nejsme schopni zajistit provoz MŠ ani v omezeném režimu, proto i MŠ škola bude uzavřena

V případě, že by byla stávka odvolána nebo došlo k jiné důležité změně, budete bezodkladně informováni prostřednictvím písemné zprávy a na webu školy.

Stávka

20231121122449.pdf
Datum vložení: 21. 11. 2023 13:01
Datum poslední aktualizace: 21. 11. 2023 13:41

ZŠ a MŠ Starovičky,
okres Břeclav,
příspěvková organizace,
691 68 Starovičky 123

E-mail: zs.starovicky@tiscali.cz
Telefon: +420 519 322 666

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, čtvrtek 2. 5. 2024
pátek 3. 5. jasno 22/12 °C

facebookNajdete nás i zde                         FACEBOOK

Májová kapka platí dukát.

Bouřky v květnu znamenají dobrý rok.

Svátek a výročí

Dnes je 2.5.2024

Svátek má Zikmund

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den ptačího zpěvu

Zítra má svátek Alexej

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku